Öğrenciler Türkiye’ye hayran kaldılar

Bu sene 4.sü düzenlenen Türkçe Olimpiyatları için 84 ülkeden gelen öğrenciler, Türkiye'ye ve Türk misafirperverliğine hayran kaldıklarını söylediler.

Türkiye’de çok güzel şeyler yaşadığını belirten Volkan, Mısır’da Osmanlı zamanından kalan ailelerin Türkçe konuştuğunu ve annesinin de Türkçe bildiğini ifade ederek; “Türkçe’yi öğrenirken ilk zamanlar çok zorlandım. Annem ve televizyon sayesinde türkçe konuşmayı öğrendim. Türkiye çok güzel bir ülke insanlarıda çok sıcak kanlı ” dedi.

Ukrayna, Kırım’dan Olimpiyatlara katılan Elvira Saranayeva ise, Türkçe’nin kolay bir dil olduğunu, ancak çok çalışmak gerektiğini kendisinin Türkçe’yi 1 yıl 8 ayda öğrendiğini ifade ederek Türkiye’nin çok güzel olduğunu ve Kırım’a benzediğini söyledi.

YABANCI ÖĞRENCİLER TÜRK ŞARKICILARI ARATMADI

Olimpiyatlar kapsamında şiir, şarkı kompozisyon gibi kategorilerde yarışan öğrencilerin, özellikle şarkı yarışmalarında gösterdiği performanslar büyük ilgi çekti. Kıraç, Barış Manço, Çandan Erçetin gibi sanatçıların şarkılarını söyleyen yabancı uyruklu öğrenciler bol bol alkış topladı.