Öğrenciler uyuşturucuya karşı eylem başlattı

Hatay'a bağlı İskenderun Gülen Koleji öğrencileri Kızılay Haftası dolayısıyla şehir merkezinde pankartlı bir yürüyüş yaparak halka broşür dağıttı.

Türkiye’de her yıl sigara ve alkolden binlerce kişinin ölmesinin ardından minik öğrenciler uyuşturucuya karşı halkı uyarmak için şehir merkezinde halka karanfil ve broşür dağıtarak uyuşturu konularında halkın daha duyarlı hareket etmesini istedi.

Gülen Koleji Müdür Yardımcısı Ercan Şahan, Yeşilay Haftası dolayısıyla okul olarak bir etkinlik yaptıklarını belirterek, “İçki sigara, uyuşturucu gibi maddeler insan sağlığını bozan, vücuda zarar veren, kişide bağımlılık haline gelen zararlı maddelerdir. Her yıl binlerce insanımızın özellikle gençlerimizin hayatı bu maddeler yüzünden kararmakta aileler dağılmakta gençlerimizin uyuşturucu madde bağımlısı haline gelmektedir. Bizler Gülen İlköğretim Okulu olarak içki, sigara ve uyuşturucu maddelerin zararlarını halka anlatmak halkımızı ve kendimizi uyarak için öğrencilerimiz ile birlikte böyle bir etkinlik düzenledik.” dedi.

Gülen Koleji öğrencileri de özellile anne ve babalara çağrnıda bulunarak çocuklarının yanında sigara içmemelerini ifade etti. Öğrenciler daha sonra ellerinde pankartlarla Şehit Pamir Caddesi’nde halka karanfil ve broşür dağıtarak, vatandaşları uyuşturucu konusunda bilgilendirdi.