Öğrenciler yağmur başkan şemsiye altında ağaç dikti

Manisa'da ilköğretim okulu öğrencileri yağmur, Belediye Başkanı Bülent Kar ise korumaları tarafından tutulan şemsiye altında ağaç dikti.

Vicdan Karaosmanoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri, harçlıklarıyla satın aldıkları yetişkin fıstık çamı fidanlarını Adnan Menderes Mahallesi Kırtık Mezarlığı yanında bulunan 265 metrekare boş alana dikti. “Vicdan Karaosmanoğlu İlköğretim Okulu Ağaçlandırma Alanı” adı verilen yerdeki dikim öncesi davullu zurnalı tören düzenlendi. Törene Başkan Bülent Kar, Başkan Yardımcısı Recep Kafes ve belediyenin bazı birim amirleri de katıldı.

Mahallede öğrencilerin ve vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Kar ve beraberindekiler, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Erzurum yöresine ait halk oyunu gösterisinin ardından Kar ve öğrenciler ağaç dikmeye başladı. Bu sırada aniden bastıran yağmurda öğrenciler işine devam ederken başkan Kar da, korumaları tarafından tutulan şemsiyenin altında fidan dikti.

Öğrencilerin bir kısımı fidan dikerken diğerleri arkadaşlarının halk oyununu seyretti. Burada da Kar, korumaları tarafından tutulan şemsiyeyle yağmur altında gösteri yapan öğrencileri seyretti.

Başkan Bülent Kar, bu ağaçların çocuklara ait olduğunu ifade ederek, bundan böyle bakımını da yapacaklarını söyledi. Kar, “Ağaçlar büyüdükçe çocuklarımız da büyüyecek.” dedi.

Tanesi 15 YTL’den alınan yetişkin 118 çam fidanının yarısını, öğrencilerin aralarında düzenledikleri kampanyayla harçlıklarından karşıladığı belirtildi.