Öğrencilerdeprem hakkında bilgilendirildiler

Sakarya'nın Hendek ilçesinde Hendek Arama Kurtarma Timi (HAKUT) ekibi, Hendek Şehit Mahmutbey İlköğretim Okulu öğrencilerine deprem ve HAKUT hakkında bilgiler sundu.

Şehit Mahmutbey İlköğretim Okulu öğrencilerinden gelen “İlçemizdeki sivil toplum örgütlerinin işleyişleri” konulu ders ödevi daveti üzerine, kurtarma ekibi başkanı Hendek Belediye zabıta amiri Harun Kaynak ve arkadaşları, okula giderek çalışmaları ve deprem üzerine öğrencilere bilgiler sundular. Slayt gösterileri ile desteklenen seminerde kurtarma ekibinin kuruluşu, birimleri ve çalışmaları hakkında bilgiler sunuldu. Heyet, çocuklara deprem esnasında ve sonrasında nasıl hareket etmeleri gerektiğini anlattı.

Harun Kaynak, “Deprem öldürmez binalar öldürür. Depreme her zaman hazırlıklı olmalıyız. Kanun ve yönetmelik dışı yapılan binalar öldürücüdür.” diye konuştu. İki saat süren bilgilendirme toplantısı sonucu okul öğrencilerinden bir grup, “Bizi afetler konusunda bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz” diyerek ekip başkanı Harun Kaynak’a çiçek sundu.