Öğrencilere motivasyon semineri…

Safa Dersanesi Rehberlik Uzmanı Osman Gültekin tarafından verilen seminerde öğrencilerin ÖSS hazırlıkta uyması gerek kurallar, etkili ders çalışma metotları ve soru çözmede zaman kullanımı konularında detaylı bilgiler verildi.

Okul Müdürü Seyfettin Yıldız seminerin öğrencilere çok faydalı olduğunu belirterek öğrencilerin bu semineri her ay tekrarlaması için kendisine talepte bulunduklarını söyledi.

Okul Müdürü Yıldız şunları kaydetti: “Çocuklarımızın daha başarılı olmaları için yoğun bir takip programı izliyoruz. Verdiğimiz bu seminerin ardından Gaziantep Üniversitesi’nden gelecek olan öğretim üyelerine de seminer verdireceğiz. Ardından öğrencilerimizi Üniversiteye götürüp gezdirmeyi düşünüyoruz. Bu onları daha da çalışmaya sevk edecektir.”

Rehberlik Uzmanı Osman Gültekin, lisede okuyan veya mezun olan her öğrenci üniversiteye hazırlanmaktadır. Ancak disiplinli ve metotlu çalışan öğrencilerin sınavı kazandığı belirterek öğrencilere çalışma sistemini anlattıklarını açıkladı.

Rehberlik Uzmanı Gültekin Üniversite ve OKS sınavlarına 3.5 ay kaldığını dile getirerek başarılı olmanın püf noktalarını öğrencilere aktarıldığını vurguladı.