Öğrencilerin 23 Nisan gösterisine yoğun ilgi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) kuruluşunun 91. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında İnönü Stadyumu'nda gerçekleşen öğrenci gösterilerine izleyiciler yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 91. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında İnönü Stadyumu’nda gerçekleşen öğrenci gösterilerine izleyiciler yoğun ilgi gösterdi.
İstanbul’daki 23 Nisan kutlamalarının bu yıl ki adresi Fiyapı İnönü Stadyumu oldu. Bayram coşkusunu yerinde yaşamak isteyen binlerce insan stada akın etti. Program İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Hulusi Akar’ın halkın bayramını kutlamasıyla başladı. İstiklal Marşı okunduktan sonra bazı öğrenciler şiir okudu. Vali Mutlu şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Geçit töreninin yapılmasının ardından öğrenciler yöresel oyunları sergiledi. Öğrencilerin müzik eşliğinde dans gösterileri ve halk oyunları gösterisi büyük alkış aldı.
Törenin sonunda 10. Yıl Marşı’nı söyleyen öğrencilere izleyiciler de eşlik etti. Tören marşın söylenmesinin ardından sona erdi. Tören sonunda Vali Mutlu ve beraberindekiler sahaya inerek törenin gerçekleşmesinde emeği geçen görevli öğretmenleri tek tek tokalaşarak tebrik etti.