Öğrencilerin merhametli yüreği…

Osmaniye'de özel bir okulun okul aile birliği üyeleri ve öğrencilerinin işbirliği ile ihtiyaç sahibi bir aileye yardım eli uzatıldı.

Yaşları 70’in üstünde olan Ömer Çakır eşi Fatma Çakır kızları Hacer ve 7 yaşındaki torunları Gamze’nin yaşadığı drama tanık olan üyeler ramazan ayında aileye ev yapma sözü verdi. Bu saatten sonra kolları sıvayan üyeler evin kaba inşaatını 2 ay gibi kısa sürede tamamladılar. Evin inşaatında bizzat öğrencilerde görev aldı.

Çakır ailesinin evinde ev sevinci kısa sürdü. Rahatsızlığı bulunan Ömer Çakır’ın ömrü yeni yapılan evlerini görmeye yetmedi. Bu arada Parkinson hastası 70 yaşındaki Fatma Çakır eşinin ölümünün ardından rahatsızlanarak yatağa düştü. Ailenin ev sevinci de yarım kalmış oldu.

Tanık oldukları dram karşısında duygulanan Özel Hoşgörü Koleji Okul Aile Birliği üyeleri aileyi yalnız bırakmadı. Ailenin her türlü sıkıntılarıyla ilgilenen ihtiyaçlarını karşılayan üyeler evin tamamlanması çalışmalarını hızlandırdı. Okul Aile Birliği üyelerinden Meral Araç ailenin yaşadıklarının kendilerini duygulandırdığını söyledi.

Ramazan ayında bir yardım kampanyası sırasında tanıdıkları ailenin yaşadıkları dramı yakından gördüklerini ve bu durumdan duygulandıklarını belirten Araç verdikleri sözü tutmanın sevincinin aile fertlerinin birinin ölmesi diğerinin de rahatsızlanmasıyla yarım kaldığını dile getirdi.

Araç, “Kermesler düzenleyerek bir fon oluşturduk. Fondan biriken para ile inşaat malzemeleri aldık. Ailenin kışı sıcak bir evde geçirecek olmalarının mutluluğunu duyuyorduk ki yaşlı amca hakkın rahmetine kavuştu. Eşi ağır şekilde hastalandı. Bizler geride kalan Çakır ailesine sonuna kadar yardım edeceğiz. Evin kaba inşaatı bitti. Elektrik ve su tesisatları döşendi. Sadece sıvası pencereleri kapısı kaldı. Bunlarla ilgili hayırseverlerden aldığımız sözler var. En kısa südre aile evine kavuşacak” dedi.

Hoşgörü Koleji Öğrenci Kulübü Başkanı 7. sınıf öğrencisi Ceren Cavit tatil dönüşünde öğrenci arkadaşlarıyla beraber esnafları gezerek evin eşyalarını karşılayacaklarını aralarında ileye para toplayamaya başladıklarını dile getirdi.

Özel Hoşgörü İlköğretim Okulu Müdürü Bekir Güleçyüz, çalışmalarda emeği geçen üyeleri hayırsever vatandaşlara yardımlarından dolayı teşekkür etti.