‘Öğrencilerin Yaratılış Müzesi’ne götürülmesi konusunu değerlendireceğim’

İstanbul Valisi Muammer Güler, Küçükçekmece belediyesinin kültür merkezinde Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar'ın müze açtığı ve öğrencilerin müzeye götürülmesiyle ilgili konuyu değerlendireceklerini söyledi.

Vali Güler, bu konuyu en kısa zamanda değerlendireceğini belirterek, “Çocukların tabii ki sosyal etkinliklere katılmasını isterim. Ancak eğer iddia edildiği gibi sıkıntılı bir durum varsa kanuni gereğini yaparım.” dedi.

İstanbul Sanayi Odası Sanayi Forumu Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı’na katılan Vali Güler, çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Güler, Küçükçekmece Belediyesi’nin kültür merkezinde Bilim Araştırma Vakfı tarafından Yaradılış Müzesi açıldığı, öğrencilerin de bu müzeyi gezdiği ve çıkışta da Adnan Oktar’ın kitaplarının dağıtıldığı yönündeki haberin sorulması üzerine, henüz konuyu değerlendirme fırsatı bulmadığını söyledi.

Güler, okulların katılacağı gezilerin Milli Eğitim ve Talim Terbiye Kurulu tarafından belirlendiğini ifade ederek, çocukların katılmasının uygun görülmediği programlara götürülmesinin mümkün olmadığını kaydetti. Vali Güler, şöyle konuştu: “Çocukların tabii ki sosyal etkinliklere katılmasını arzu ederim. Ancak iddia edildiği gibi sıkıntılı bir durum varsa kanuni gereğini yaparım. Şuanda arkadaşlarımla değerlendirme yapacağım.”