Öğrencinin çantasında kuru sıkı silah bulundu

Şişli’deki bir ilköğretim okulunda yapılan aramada bir öğrencinin çantasında kuru sıkı tabanca bulundu.

İdariciler tarafından Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği’ne getirilen T.’nin silahı incelenmek üzere kriminal laboratuvara gönderilirken T., yapılan işlemlerin ardından evine gönderildi.

Son günlerde okullarda artan şiddet olayları üzerine arama yapan Şişli Süleyman Şah İlköğretim Okulu idarecileri 8/C sınıfında okuyan O.E.T’nin çantasında bir adet silah buldu. Okul idarecileri tarafından Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen T., daha sonra Çocuk Büro Amirliği’ne götürüldü.

Yapılan işlemlerinin ardından T. evine gönderilirken, silahın kuru sıkı olduğu ancak silah üzerinde herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmadığı ve daha önce başka bir olayda kullanılıp kullanılmadığının anlaşılabilmesi için kriminal laboratuvara gönderdiği öğrenildi.

Bu arada T.’nin okulundaki öğrenciler son günlerde artan olaylardan sonra okul idarecilerinin sık sık arama yaptıklarını belirterek T.’nin bu yıl başka bir okuldan kendi okullarına geldiğini öne sürdü. Emniyete gelen okul idarecileri de olayı doğrulayarak kendilerinin görevlerini yaptıklarını dile getirdi.