Öğrencisini uyaran öğretmen öğrenci yakınları tarafından dövüldü

11 yıllık öğretmen öğrencisinin amcası tarafından dövüldü.

Kocaeli'nin Körfez İlçesi'ne bağlı Hereke Beldesi Yukarı Hereke İlköğretim Okulu'nda, zil çaldığı halde sınıfa girmeyen öğrencisini kolundan tutup müdüre götüren 11 yıllık öğretmen Zafer Fidan, çocuğun durumu anlatması üzerine okula gelen amcası tarafından dövüldü.

Dayak olayı okulun güvenlik kamerasına da yansırken, Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Olayı doğrulayan ve 5 gün rapor alan öğretmen, devlet memuru olduğu için olayla ilgili ayrıntılı açıklama yapmak istemezken, okulda bu tür olayların daha önce de yaşandığı öğrenildi.

OLAY

Alınan bilgilere göre, olay 7 Aralık Cuma günü sabaı meydana geldi. İddialara göre, zil çaldıktan sonra sınıfa girmeyen öğrenci B.Ö.'yü (Barış Öner)'i koridorda gören sınıf öğretmeni Zafer Fidan onu uyararak içeri girmesini istedi. Öğrenci ise, "Sen kim oluyorsun." diyerek öğretmeni dinlemedi. Öğretmeni,tehdit ettiği de iddia edilen öğrencinin kolundan tutan öğretmen, onu okul müdürüne götürdü ve sınıfa girmemekte ısrar ettiği gibi kendisini tehdit ettiğini de bildirdi.

Öğrenci ise daha sonra eve giderek, öğretmenin kendisine ağır küfürler ettiğini ileri sürerek durumu amcası S.Ö.'ye (Selçuk Öner) anlattı. Taşocağında işçi olduğu belirlenen amca S.Ö. okula gelerek, okulun giriş kapısındaki öğretmenle tartışmaya başladı. Öğretmen, çocuğun iddia ettiği gibi ona küfür etmediğini söylemesine rağmen, güvenlik kamerasına yansıyan kamera kayıtlarına göre öğretmene önce kafa attı. Yumrak atmaya da başlayınca öğretmen kendisini elindeki şemsiye ile savunmaya çalıştı. Öfkesi amca, birkaç kez de beline salrıldığı öğretmeni yere attı. Okulun müstahdemi araya girerek onları ayırmaya çalıştı. S.Ö. daha sonra okuldan ayrıld�ı.

Kamera görüntülerine göre öğrencilerin gözü önünde meydana gelen olayın ardından öğretmen Zafer Fidan önce okul yönetimine şikayette bulundu. Daha sonra Cumhuriyet savcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundu. Okulun güvenlik kamerası kayıtları da delil olarak Cumhuriyet savcılığı'na verildi.

Olayla ilgili olarak görüşünü aldığımız öğretmen Zafer Fidan olayı doğrularken, memur olduğu için ayrıntılı açıklama yapmak istemediğini söyledi. Öğretmenin 5 günlük rapor aldığı ve Milli Eğitim müdürlüğü'ne de başvurarak can güvenliği olmadığı gerekçesiyle başka yere tayinini isteyeceği öğrenildi.

Bu arada okulda daha önce de müdüre ve bazı öğretmenlere de aynı tür saldırılarda bulunulduğu öğrenildi. Olayla gili olarak soruşturmayı sürdüren Körfez İlçesi Cumhuriyet savcılığı, öğretmene saldıran S.Ö.'yü ifadesini aldıktan sonra tutuksuz yargılanmak kaydıyla serbest bıraktı.