Öğrenilere 20 bin YTL kazandıracak makale yarışması

İstanbul Ticaret Odası, üniversite öğrencilerine yönelik makale yarışması düzenledi.

Yarışmanın birinci 20 bin YTL, ikincisi 10 bin YTL, üçüncüsü ise 5 bin YTL kazanacak.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), haftalık yayın organı İstanbul Ticaret Gazetesi’nin kuruluşunun 50’nci yılında makale yarışması düzenledi. Üniversite öğrencileri arasında düzenlenecek makale yarışmasının konusu ‘2023’te Nasıl Bir Dünya, Nasıl Bir Avrupa ve Nasıl Bir Türkiye Hayal Ediyorsunuz’ olacak.

Belirlenen ana tema çerçevesinde ‘2023’te dünyanın kaderini hangi dinamikler belirleyecek? Dünyanın güç dengesi doğuya mı kayıyor? Dengeler değişirken Avrupa’nın genişleme halkası nereye kadar uzanacak? Cumhuriyetin 100’üncü yıldönümünün kutlanacağı 2023’te Türkiye’nin dünya politikalarındaki rolü ne olacak? Türkiye ekonomik hedeflerine ulaşabilecek mi? Ekonomik, siyasi ve küresel bir güç olarak medeniyetler barışının sağlanmasında Türkiye nasıl bir misyon taşıyacak’ sorularına da cevap aranacak.

MEHMET ALTAN SEÇİCİ KURULDA

Yarışmada birinci 20 bin YTL’lik altın ödül, ikinci 10 bin YTL’lik gümüş ödül, üçüncü ise 5 bin YTL değerinde bronz ödül kazanacak. Başvuru süresi sonunda seçici kurul tarafından değerlendirmeye alınacak makalelerin 15.000 vuruşu (boşluklu) ya da 2 bin sözcüğü geçmeyecek şekilde 30 Nisan 2008’e kadar posta yoluyla ‘İstanbul Ticaret Odası Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şubesi Reşadiye Caddesi, 34112 Eminönü İstanbul’ adresine, e-posta ile dilek.ulker@ito.org.tr adresine ya da 0 (212) 513 83 11 No’lu faksa gönderilmesi gerekiyor. Öğrenciler makalelerini hazırlarken kaynak çalışması için İTO’nun Eminönü’ndeki Merkez Binası’nda yer alan İTO Bilgi Merkezi’nden de yararlanabilecekler.

Seçici kurulda ise alanında uzman isimler bulunuyor: İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahsin Öztiryaki, İTO Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Erken, İTO Genel Sekreteri Dr. Cengiz Ersun, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ateş Vuran, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Emekli Büyükelçi Volkan Vural, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cengiz Aktar, Yenişafak Yazarı İbrahim Karagül, Star Gazetesi Başyazarı Mehmet Altan, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Meltem Müftüler, Dünya Gazetesi Yazarı Doç. Dr. Murat Yülek.