Öğretmeni darp eden gençler yakalandı

Eskişehir'de sabah saatlerinde dersten çağırdıkları bir öğretmeni okul bahçesinde darp eden şahıslardan ikisi yakalandı.

Öğretmenin darp edildiğini duyan öğrenci velileri, zanlıların çevreyi ve öğrencileri sürekli rahatsız ettiklerinden dert yandı.
Sütlüce Mahallesi Ziya Gökalp İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmeni Ümit Güngör’ü darp eden ve kafasını tuğla ile yaralayan şahıslardan G.A.(16) ve E.A.(18) yakalandılar. Amca çocukları oldukları öğrenilen şahıslar, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. G.A. ve E. A.’nın adliyeye getirilirken rahat tavırları ve gülmeleri dikkat çekti. Olayı anlatan öğretmen Güngör, dersteyken şahısların sınıfa girerek konuşmak istediklerini söylediklerini ifade etti. Bunun üzerine okulun arka bahçesine çıktıklarını belirten Güngör, “Önemli bir konu olduğunu düşünerek beraber dışarı çıktım. Çıkar çıkmaz bana saldırmaya başladılar. Ben kendimi savundum. Daha sonra ikisi tuğla alarak üzerime attılar.Tuğlalardan birini tutmak isterken elim yaralandı, diğeri de başıma isabet etti. ‘Sen bizim annemize neden vurursun’ diye saldırdılar. Ben annelerini de tanımıyorum, kendilerini de. Sonradan öğrendiğime göre daha önce bir velimizle küçük bir tartışmamız olmuştu. Geçtiğimiz cuma günü okul kapısının önünde çocuğuyla ilgilenen velimiz öğrencilerin girişini engelliyordu. Ben de kenara çekilmesi konusunda ikaz etmiştim. Bunun üzerine bana kızmıştı. Muhtemelen çocuklarına da olayı yanlış aksettirdi ve bu olay yaşandı. Yani tamamen velisinin yanlış yönlendirmesi ile bu olay meydana geldi.” diye konuştu.

Olaya tepki gösteren bazı öğrenci velileri öğretmen Güngör’e destek çıktılar. Öğrenci velilerinden Gülay Öğmen, çevrede iki üç tane gencin öğrencileri sürekli rahatsız ettiklerini söyledi. Öğmen, “Sayılı iki-üç kişi var. Bütün okulun canına yettiler. Bu konuda ailelere büyük sorumluluk düşüyor. Bizim de çocularımız var ama sürekli kontrol altında tutuyoruz. Bu çocukların annesinin daha önce yaşanan olayı çocuklarına anlatış şekli tamamen yanlış. O çocukların elinde bıçak da olabilirdi.” diye konuştu. Arzu Kocaoğulları da okul önlerinde çocukların önlerini kesip para istemeler başladığını ifade ederek, “Artık veliler çocuklarını okula götürüp getiriyor. Önceden bu kadar değildi.” dedi.