Ögretmeni dövenlere tepki

IZMIR - Izmir'in Menemen ilçesinde bir ögretmenin, ögrencisi ve arkadaslari tarafindan dövülmesi halk tarafindan tepkiyle karsiladi.

Ögrenci M.A’nin, daha önce de okulun müdür yardimcisina saldirmasi nedeniyle disipline verildigini ve okuldan uzaklastirildigi bildirildi. Tekrar okulan dönen M.A, bu sefer de baska bir olayda disipline verildi. Bu olaydan sorumlu tuttugu okulun Metal Bölümü ögretmeni Ayhan Gider’e, disaridan çagirdigi arkadaslariyla birlikte saldirdi. Dün saat 15.00’de ders bitiminden sonra bisikletle evine giderken Taris isletmeleri binasinin 4-5 kisi tarafindan saldiriya ugrayan Gider, aldigi darbelerin etkisiyle Menemen Devlet Hastanesi’ne kaldirildi. Darbelerle burnu kirilan ve alnina dikis atilan Gider, bir süre yogun bakim ünitesinde gözlem altinda tutuldu. Daha sonra taburcu olan Gider, ayni ögrenciyi iki kez disiplin kuruluna verdikleri için bu saldiriya maruz kaldigini belirtti.

Söz konusu olay üzerine Egitim-Sen ve Kamu-Sen Menemen temsilcilerince yarin ögretmenlere yönelik saldirilari kinamak amaciyla yürüyüs yapilmasina karar verildigi ögrenildi. Menemen Teknik Endüstri Lisesi’nde bu tür olaylarin daha önce de yasandigi belirtildi.

Bu arada Egitim Sen Menemen Bastemsilcisi Turgut Aydin, yaptigi açiklamada, ögretim yilinin basindan beri lisede ögretmenlere yönelik gerçeklestirilen saldirilarin, Ayhan Gider’in dövülmesiyle ciddi boyutlara ulastigini bildirdi.