Öğretmeni odunla etkisiz hale getirip çantasını gaspettiler

Bursa'da, cadde üzerinde yürüyen bayan öğretmene odunla vuran zanlı, içerisinde para, kredi kartı ve muhtelif eşyaların bulunduğu çantayı alıp kaçtı.

Nuri Erbak Lisesi’nde edebiyat öğretmenliği yapan 27 yaşındaki Hacer Mazlum, okul çıkışında evine dönmek için yola çıktı. Yol üzerindeki bir banka şubesinin ATM’sinden para çeken genç öğretmen, takip edildiğinden habersiz şekilde evine doğru yürümeye devam etti.

Oturduğu apartmanın girişine geldiğinde kapıyı açarak içeri giren Hacer Mazlum, asarsöre doğru yönelmek istediğinde kapı kapanmadan binaya giren bir şahsın saldırısına uğradı. Kafasına odunla darbe alan genç öğretmen kendinden geçerken, kimliği belirsiz saldırgan el çantasını alarak kayıplara karıştı.

Kısa sürede kendini toparlayan Hacer Mazlum, durumu polise bildirdi. Polis ekipleri olay yerine gelerek genç kadının verdiği eşkal bilgileri doğrultusunda araştırma başlattı.

Olayın şokunu üzerinden atan Hacer Mazlum, bankadan para çektikten sonra evine doğru yürüdüğünü ve tam binaya girdiğinde saldırıya uğradığını belirterek, çantasında 390 YTL para, 1 adet çeyrek altın, 1 adet küçük altın ve cep telefonu olduğunu söyledi. Polis 22-23 yaşlarında, 1.75-1.80 boylarında doğu şiveli, mavi kot pantolon, mavi kot mont, kareli gömlekli, sakalsız ve bıyıksız saldırganı yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlattı.