Öğretmenin otomobili kundaklandı

Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde görev yapan Hüseyin Doğan adlı öğretmenin otomobili, evinin önünde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından üzerine benzin dökülerek yakıldı.

Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde görev yapan Hüseyin Doğan adlı öğretmenin otomobili, evinin önünde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından üzerine benzin dökülerek yakıldı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen araç hurda yığınına döndü.

        Aktif Eğitimciler Sendikası Yozgat İl Temsilcisi Turgut Hatipoğlu, yaptığı açıklamada, öğretmen Hüseyin Doğan’ın aracının yakılmasını kınadıklarını söyledi.

        Türk toplumunun öğretmene saygı duyan bir kültürden geldiğini belirten Hatipoğlu, “Son yıllarda öğretmen, şiddete maruz kalan ve kamu görevlileri arasında en çok mağdur edilen olmaktadır. ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözünü kendine rehber edinmiş bir toplum iken bugün gelinen durum çok düşündürücüdür. Biz yine de bu tür olayların toplum nazarında kabul görmeyeceğini düşünüyoruz. İlçemiz Namık Kemal Ortaokulu’nda görev yapan meslektaşımızın başına gelenlerde bizleri kaygılanmaktadır. Faillerin biran önce bulunmasını istiyoruz. Bir öğretmen olarak bu menfur olayı şiddetle kınıyor, Bu tür olayların tekrar etmemesini temenni ediyoruz.” dedi.