Ögretmenler dernegi egitime renk getirdi

Erzurum Ögretmenler Dernegi, egitim alaninda yaptigi faaliyetlerle ögretmenlerin kisisel gelisimine katkida bulunuyor.

Dernek ayrica, ögretmenlerin mesleki gelisimine yönelik seminer, panel ve konferanslar düzenlerken, ögrenci ve velilere yönelik de egitici çalismalar yapiyor.

Ögrencilere, Ortaögretim Kurumlari Sinavi (OKS) ve Ögrenci Seçme Sinavi (ÖSS) sinavlarina yönelik ücretsiz kurslar düzenleyen dernek, bu baglamda Milli Egitim Müdürlügü’nden onayli olmak üzere Dadaskent Belediyesi, Yunusemre ve Sanayi Mahallesi’nde OKS kursu düzenleyecek. Ihtiyaç sahibi ögrencilere yardimda da bulunan dernek, ögrencileri bilgilendirici seminerlerin yanisira okullararasi sosyal, kültürel ve sportif alanlarda yarismalar düzenleyerek kisisel gelisimlerine destek veriyor.

Erzurum Ögretmenler Dernegi, bütün bu çalismalarinin yaninda velileri de unutmuyor. Velilere egitimde verimliligi arttirici rehberlik çalismalari yapan dernek, gida bankaciligi kapsaminda ihtiyaç sahibi ailelere ayni yardimda bulunurken, toplumu bilgilendirmek için de halka yönelik konferanslar düzenliyor.

Dernegin 2005 yilinda kurulan yeni bir bir sivil toplum kurulusu oldugunu dile getiren Erzurum Ögretmenler Dernegi Baskani Gürbüz Karakurt, ögretmen, ögrenci ve veli üçgeninde faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiriyor.

Sivil toplum örgütlerinin gelecegin dünyasinin sekillenmesinde büyük katki saglayacagini anlatan Karakurt, “Bizler de gelecekteki egitim dünyasinin sekillenmesine katkida bulunmak için bu dernegi kurduk. Dernek, ögretmen – veli ve ögrenci üçgeninde çalisiyor. Yaptigimiz egitici faaliyetlerle hem ögrencilerin hem de ögretmenlerin kisisel gelisimine katkida bulunuyoruz.” dedi.