‘Öğretmenler Günü’ne özel kampanya

Adana'da çiçekçiler 'Öğretmenler Günü'ne' özel olarak 12 aya varan taksitli satışlara başladı.

100 YTL’nin üzerindeki alışverişlere taksit yapacaklarını aktaran Oğuz, 1 YTL’ye alınacak bir karanfilin yanısıra 50 YTL’ye de bir buket çiçek yaptırılabileceğini kaydetti.

Oğuz, “Özel günlerde birbirlerini seven, destek olmak isteyen, verecekleri çiçekle, ‘Size değer veriyoruz’ sözünü anımsatmak isteyenler çiçekçilere uğrasın. Böylece hayat çekilmez değil, yaşanabilir olur. Herkes birbirine karşı sevgisini ifade eder.” dedi.

Çiçeğin yerini hiçbir hediyenin tutmayacağını aktaran Oğuz, öğretmenlere olan sevginin de güzel bir buketle ifade edilebileceğini söyledi. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün “Cenaze ve düğün törenlerine çiçek göndermek yerine bir hayır kurumuna bağışta bulunun” çağrısından sonra çiçekçilik sektörünün çıkmaza girdiğini söyleyen Süleyman Oğuz, son iki yıldır da çiçek satışlarının yüzde 50 oranın da düştüğünü söyledi.

Oğuz, “Satışlarımızı etkileyen bir diğer etken ise korsan çiçekçiler. Kentlerin her köşesinde korsan çiçekçi var. Bunlara kimse ‘dur’ demiyor. Çok ucuza sattıkları için çiçek alacak vatandaşlar da korsan satıcıları tercih ediyor” şeklinde konuştu.