‘Öğretmenler İlköğretim Okulu Projesi’

Malatya Valiliği öncülüğünde Malatya genelinde görev yapan öğretmenler ile eğitim müessesesi ve çalışanlarının katkısıyla "Öğretmenler İlköğretim Okulu' kampanyası başlatıldı.

Proje hakkında bilgiler veren Vali Daşöz, Malatya genelinde başlattıkları okul yapımı projelerine devam ettiklerini, okul yapım projesi kapsamında 4. olarak ‘Öğretmenler İlköğretim Okulu’ projesini başlattıklarını söyledi.

Daşöz, başlatılan projede sadece öğretmenlerin yer almayacağını, aktif olarak Mili Eğitim camiası, Malatya’da faaliyet gösteren dershane ve kurslar ile sendikaların projeye destek vereceklerini kaydetti.

Eğitimi ön plana çıkacağı çok önemli bir projeyi yaşama geçirdiklerine dikkat çeken Daşöz, “Eğitim öneminin ön plana çıktığı proje kapsamında öğretmenlik mesleğinin kutsallığı ve yüceliği bir kez daha görülecek. Ayrıca bu proje kapsamında yapılacak etkinliklerle Malatya’nın tanıtımına ile sosyal ve kültürel yaşamına renk katılacaktır.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise Malatya’da bulunan ilköğretim okullarında ikili öğretim yapıldığını ve yaşanan yoğunluk nedeniyle okulların fiziksel şartlarının uygun olmadığını dile getirdi.

Mevcut okullarda yoğunluk nedeniyle laboratuarlar, resim odaları ve teknoloji sınıflarının bulunmadığına dikkat çeken Bulut, bu nedenle hem eğitim hem de sosyal faaliyet olarak öğrencilerin yeteri kadar kendilerini geliştiremediklerini kaydetti.

Bulut, yapılan projeler kapsamında Malatya’ya kazandırılacak yeni okulların fiziksel şartların iyileştirilmesi konusunda büyük avantaj sağlayacağını vurguladı.