Öğretmenlere özel 5 bin telefon fihristi dağıtıldı

Çorum Eğitim Sevenler Derneği (ÇESDER) tarafından 5 bin eğitimci için özel olarak hazırlanan telefon fihristleri, şehir genelindeki okul ve eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ile eğitimcilere dağıtıldı.

Eğitime özel günlerde programlar düzenleyen dernek, öğretmenlere yönelik kişisel gelişim seminerleri ile sosyal etkinliklerini artırıcı çalışmalarda bulunuyor. Dernek son olarak özel olarak hazırlanan 5 bin adet telefon fihristi hazırlattı. Eğitime gönül veren kuruluşların sponsorluğu ile hazırlanan fihristler, Çorum ve ilçelerindeki özel eğitim kurumları, anaokulları, ilköğretim ve liseler ile Milli Eğitim’e bağlı resmi kuruluşlarda görev yapan toplam 5 bin kişiye dağıtıldı. 4 bin adedi merkezde dağıtılan fihristlerin, bin tanesi ise ilçe ve merkeze bağlı köy okullarına dağıtıldı.

Ev ve iş yerlerinde uzun yıllar kullanılabilmesi için özel olarak hazırlanan fihrist içinde 5 yıllık takvim, belirli gün ve haftalar, Çorum’daki tüm ilköğretim ve lise, hastane, milli eğitim, muhtarlıkların telefon numaraları, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait telefon ve elektronik posta adresleri ile Türkiye’deki tüm öğretmen evlerinin telefon ve adresleri yer alıyor. Bunun yanında öğretmenlere özel bilgiler, Çorum ile ilgili yazılar ve her ajanda da olan değişik konularda bilgilerde fihristte bulunuyor.

Fihrist hakkında bilgi veren ÇESDER Başkanı Metin Kuş, geçen yıl kurulan derneğin kısa sürede önemli çalışmalar içine girdiğini söyledi. Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Metin Kuş, ÇESDER’i, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişmelerine katkıda bulunmak, velileri bilinçlendirmek, öğrencilere özgüven aşılamak ve başarıya motive edici çalışmalar yapmak hedefiyle kurduklarını bildirdi.

Çorum’da bir ilke imza atarak öğretmenlere özel ücretsiz telefon fihristi dağıttıklarını ifade eden Metin Kuş, “Çorum’da eğitime gönül veren kuruluşların sponsorluğu ile bu fihristi hazırladık ve ÇESDER olarak öğretmenlerimize hediye ettik. Eğitilmiş bir neslin yetiştirilmesine ve bu nesli yetiştirecek eğitimcilere katkıda bulunmak için böylesi bir çalışmaya girdik. Öğretmenlerimize her zaman her konuda destek olmaya çalışacağız. Bu tür çalışmaları önümüzdeki günlerde de devam ettireceğiz.” diye konuştu.