Öğretmenlere trafik dersi

Milli Eğitim Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığı'nın ortaklaşa sürdürdükleri okullarda trafik ve ilkyardım derslerine giren öğretmenlere eğitim veriliyor.

Adıyaman’da il genelindeki tüm ilköğretim okullarında trafik ve ilkyardım dersine giren 106 öğretmene Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü tarafından trafik ışıkları, yaya ve araç kurallary, okul servisleri, okul önlerinde yaya geçitlerinin kullanımı konusunda sinevizyon gösterimleri ile eğitim verildi.

Adıyaman Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen trafik eğitiminde “Her şeyin başı eğitimdir, bu nedenle siz öğretmenlerle birlikte çocuklara trafik eğitimini daha iyi verebilmek için bir araya geldik diyen Trafik Şube Müdürü Ahmet Canöz; “Çocukların küçük yaşta alacağı trafik eğitimi ile günlük yaşantılarında ve gelecekte uymaları gereken kuralları öğrenmelerini amaçladığımız bu eğitimde trafik ve ilkyardım derslerine giren öğretmenlerimize ve idarecilere bizler kadar büyük bir sorumluluk düşmektedir” dedi.

Canöz; “Amacımız trafik bilincinin küçük yaşta okullarda çocuklara doğrudan ve uygulamalı bir şekilde verilerek bilinçlendirilmesidir. Biz trafik şube müdürlüğü olarak her konuda siz öğretmenlere,yazılı materyaller,yardımcı kaynaklar ve uygulamalı vereceğiniz eğitimlerde bizzat kendimiz gelerek destek vereceğiz” şeklinde konuştu.

Öğretmen ve okul idarecilerine verilen dersleri anlatan trafik şubesinde görevli Başkomiser Nurettin Şengül ise okul önlerinde öğrencilerin okul çıkışlarında yay geçitlerini nasıl kullanmaları gerektiğini, servislere binerken ve inerken uyulması gerekenler ve genel trafik kuralları hakkında sine vizyon gösterimleri eşliğinde bilgiler verdi.