Öğretmenlere zam müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenlere 2006 yılı enflasyon oranının üstünde zam yapılacağını söyledi.

Genç işadamlarının eğitimle ilgilenmesini memnuniyetle karşıladığını vurgulayan Çelik, eğitim meselesine önem verilmesinin Türk milleti için ümit verici olduğunu ve bu yüzden işadamlarını sorumluluklarından dolayı alkışladığını belirtti. İyi bir gelecek için geçmiş verilerin kullanılarak ve iyi tespitler yapılarak, planlı bir şekilde çalışmanın gerekliliğini vurgulayan Çelik, “Çocuklarımızı yarınlarla uyumlu nesiller haline getirmeliyiz” dedi. İyi bir vizyon için, Türkiye’nin dünyayla rekabet edebilmesi gerektiğine işaret eden Hüseyin Çelik, “Vizyon 2023 bunun için önemlidir” diye konuştu.

Toplantıda, AK Parti’nin gelecek planlarından da bahseden Çelik, öğretmenlere de enflasyon oranlarının üstünde bir zam müjdesi verdi. “Öğretmenlere verilmesi planlanan bu zam, 2006 yılı enflasyon oranlarının üstünde olacaktır” diyen Çelik, ek dersler için de net olmasa da bir zammın yapılacağını söyledi.

Avrupa Birliği ile ilgili olarak “AB’ye girsek de serbest dolaşım hakkı vermeyecekler” diyen Çelik, eğitim seviyesinin hedeflenen seviyeye yükseltildiği takdirde ise bu gün bile Avrupa’da serbest dolaşım hakkının verileceğini söyledi.

Meslek yüksek okullarının da eğitim ve donanım olarak yetersiz olduğuna dikkat çeken Bakan Çelik, “YÖK bir iyilik yapmalı ve bu konuya bir neşter vurmalı, bunun düzeltilmesi gerekiyor” dedi. Toplantı sonunda, eğitime teşvik ettiği için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Milli Eğitim Bakanı Çelik, medyada yer alan bazı eleştiriler içinse; “Başbakanımız işadamlarını eğitim için teşvik ettiyse bununla övünmeye hakkı vardır” diye konuştu.