Öğretmenleri taşıyan minibüslere saldırı

Ankara’dan Haymana’ya giden öğretmenleri taşıyan 3 servis minibüsü, Gölbaşı’nda durduruldu ve şoförleri dövüldü.

Ankara’nın çeşitli semtlerinde oturan ve Haymana’da görev yapan yaklaşık 30 öğretmenin içinde bulunduğu 3 servis minibüsü, Gölbaşı’na 3 kilometre kala kimliği belirlenemeyen kişilerce durduruldu.

Araçlardan indirdikleri 2 minibüs şoförünü döven zanlılar, bir minibüsün de camlarını kırdıktan sonra kaçtılar.

Olayın ardından minibüslerde bulunan öğretmenler ve şoförler, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek ifade verdiler.

Olayın, Haymana’daki otobüs işletmecilerinin, ilçe dışından gelen servislerin yolcu taşımalarını istemedikleri için gerçekleşmiş olabileceği iddia edildi.

Öğretmenler ise Haymana’daki yolcu otobüslerinin kendilerini ilçe merkezine kadar bıraktığını, okullarının önüne kadar gitmek için kendi imkanlarıyla servis minibüsü tuttuklarını belirttiler.

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Gölbaşı Ögretmenevinde kahvaltı ikram edilen öğretmenler, daha sonra Haymana’daki okullarına gönderildiler.

Haymana Kaymakamı Süleyman Erdoğan, olayı kınadığını ifade ederek, “Çok üzüldüm. Kınıyorum. Haymana’nın imajını lekeliyorlar. Bu konularda bizim de çalışmalarımız devam ediyordu. Bu tür ticari tartışmaların öğretmenlerimize yansıması üzücüdür” dedi.
Haymana Belediye Başkanı Bünyamin Adacı, daha önce de şoförler arasında sorunlar olduğunu belirterek, “Bu bizim ilçemize yakışmayan bir durumdur.

Haymana merkezde çalışan otobüsler belediyemizin denetimindedir. Ancak, otobüsler kişilerindir. Olay adliyeye intikal etti. Çocuklarımıza gelecek veren öğretmenlerimizin üzülmesi bizleri çok üzmüştür” diye konuştu.

Olayla ilgili olarak K.Y, İ.K, M.B. ve M.Y’nin arandığı bildirildi