Oguldan vali babaya tesekkür plaketi

Adana Anadolu Lisesi'nin yenilenen spor salonunu açan Adana Valisi Cahit Kiraç'a ayni okulda ögrenim gören oglu tarafindan tesekkür plaketi verildi.

Adana’nin egitim seviyesini yükselmesi gerektigini vurgulayan Kiraç, ”Ögrenci Seçme Sinavi’nda kentimiz basari sirasinda 19’uncu, bu rakami yükselmek gerekir. Bu nedenle Türkiye’nin gelismis sehir arasinda yer alan ilimizde egitim seviyesini yükseltmek için çalismalar yapmaliyiz” dedi.

Il Milli Egitim Müdür vekili Atilla Gülsar da, Milli Egitim Bakanligi’nca baslatilan ”Masal degil gerçek, 1 yilda 1001 okul açiliyor” projesi kapsaminda, kentteki derslik açiginin önemli ölçüde giderildigini belirtti.

Okul Müdürü Mustafa Sofi de okulun simdiye kadar 3 bine yakin mezun verdigini ve mezunlarin sanattan siyasete, yönetimden spora kadar üst düzeyde görevler üstlendigini söyledi. Sofi, okullarinin 450 anadolu lisesi arasinda ilk 10’da yer aldigini da sözlerine ekledi.

Konusmalarin ardindan onarimi yapilan spor salonu kurdelasi kesilerek hizmete açildi. Törende ayni okulda ögrenim gören Vali Cahit Kiraç’in oglu Murat Fevzi Kiraç babasina okul yönetimi adina çiçek ve tesekkür plaketi verdi.