Okan ve Tolga Galatasaray’da

Galatasaray'da, Okan Buruk ve Tolga Seyhan'ın transferlerinin tamamlandığı açıklandı.

Mecidiyeköy’deki Sportif A.Ş. binasında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklama yapan kulüp başkanı Özhan Canaydın, özellikle yönetim içinde sıkıntıya neden olan Okan Buruk’un transferinin gerçekleştiğini söyledi.

Okan Buruk’un, başından beri boş mukavaleye imza atarak ve herkesten özür dileyerek, kulübe dönme isteğini bildirdiğini anlatan Canaydın, “Ben de en başından beri olur verdim. Tatilde olduğum için böyle bir spekülasyon çıktı. Yönetim kuruluyla konuştuk, gayet olumlu bir şekilde bu kararı aldık” dedi.

Real Madrid’de forma giyen Danimarkalı oyuncu Gravesen ile ilgili gerekenlerin yapıldığını da anlatan Canaydın, Tolga Seyhan’ın transferinin de tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Sarı-kırmızılı yönetim içinde çatlaklar oluştuğu şeklindeki haberlerin doğru olmadığını ifade eden başkan Canaydın, ”Yönetimimizde hiçbir zaman problem olacağını zannetmiyorum, olmaz da. Yarın Adnan Polat ile KKTC’ye gidiyoruz, iki açılışa katılacağız” diye konuştu.

POLAT: “TOLGA KONUSU TAMAM”

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı ve Basın Sözcüsü Adnan Polat, Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk takımında oynayan Tolga Seyhan ile ve kulübüyle anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Tolga’ya ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Polat, “Tolga ile görüşüp, anlaştık. Kulübüyle de mutabakata vardık. Sözleşmeyle ilgili arkadaşlarımız yurt dışında görüşmeleri yapıyor. Bir-iki gün içinde hepsi biter” şeklinde konuştu.
Okan Buruk konusunda yönetimde sıkıntı yaşandığı iddialarına da değinen Polat, “Yönetim içinde anlaşmazlık yok. Kaldı ki bu konu en başından beri başkanın bilgisi dahilindeydi ve onun kararıyla uygulamaya geçildi. Yaptığımız icraatların hepsinde başkanın bilgisi ve mutabakatı vardır. Okan Buruk konusunda da aynı şekilde…” ifadelerini kullandı.