Oktay Vural’dan AK Parti’ye ağır benzetme

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, hükümetin ahtapot gibi yargıyı sarmaya başladığını söyledi...

Seçilmişleri ve Atanmışları İzleme Derneği (İZDER), Gazi Üniversitesi’nde yapılan törenle yılın en iyilerine ödüllerini dağıttı.

‘AHTAPOT GİBİ SARDILAR’

Girişte gazetecilerin sorularını cevaplayan Vural, hükümetin tüm kurumları ahtapot gibi sardığını belirterek, “Hükümet ahtapot gibi yargıyı siyasileştirmeye çalışıyor. Medyayı, muhalefeti ahtapot gibi sardı. Şimdi de yargıya el atıyor. Türkiye Cumhuriyet’inin bütün hayat alanlarının ahtapot gibi sardılar.” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN TEMEL PROBLEMİ

Türkiye’de yılın siyasetçisi olarak ödül alan Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, siyasetçilerin halk tarafından izlenmesinin önemine dikkat çekti. Bu durumun yıllardır geri plana atıldığını söyleyen Kurtulmuş, “Türkiye’de temel bir problem var. Siyasetçilerin kavga ve polemik yapmadan siyaset yapmaları için İZDER gibi kurumlara ihtiyaç vardır.” dedi.

Yılın milletvekili seçilen MHP’li Oktay Vural ödülünü aldıktan sonra kürsüde bir konuşma yaptı. Konuşmasında, tüm seçilmişlerin millete karşı sorumlu olduğunu hatırlattı. Vural, “Objektif olarak incelenmesi gerekiyor. Sadece izleme önemli değil. Millet tarafından denetlenmesi de gerekir. Objektif anlamıyla bunu milletin kullanması gerekir.” İfadelerini kullandı.