Okul maçı karakolluk oldu

Yeşilyayla ile İnegöl Küçük Çalık Endüstri Meslek Lisesi arasındaki 2. küme yıldızlar futbol karşılaşma arbede çıktı.

Öğrencilerin baş rol oynadığı arbede sonrası hakemlerin futbolculardan davacı olması üzerine okul maçı karakolluk oldu.
Türk futbolunda artık sık sık gördüğümüz üzücü olaylardan biri de Bursa’daki okullar arası futbol karşılaşmasında yaşandı. Atıcılar Sahası’ndaki İnegöl Küçük Çalık EML ile Yeşilyayla EML arasındaki 2. Küme Yıldızlar futbol karşılaşması çıkan olayda, yenilen Yeşilyayla EML’nin öğrencilerinden birisi maçın hakemleri Engin Akar ve yardımcılarına saldırdı.

Kısa sürede büyüyen olay, emniyet güçlerinin müdahelesiyle zorlukla önlendi. Olaylar sonrası maçın hakemleri futbolculardan davacı oldu. Karşılaşmanın hakemi Engin Akar ve yardımcılarının suç duyurusunda bulunması üzerine olaya karıştığı belirlenen 6 futbolcu ile 2 okul yöneticisi Uludağ Polis Karakolu’na götürüldü. Burada ifadeleri alınan 6 futbolcu ile 2 okul yöneticisi savcılığa sevkedildi.

Öte yandan, Hipodrom 2 Sahası’nda Orhangazi EML ile Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi arasında oynanan maçta futbolcuların hakemlere saldırması sonucu oyun yarıda kaldı. Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi’nin 4-1’lik üstünlüğü ile girilen 52. dakikada hakem Ersan Yapça’nın verdiği penaltı kararını beğenmeyen Orhangazi EML futbolcuları Yapça ve yardımcılarına saldırdı. Emniyet güçlerinin müdahalesi ile önlenen olayların ardından soyunma odası giden Yapça, Orhangazi EML’den 5 futbolcuyu kırmızı kartla oyundan atınca karşılaşma da tamamlanamadı.