Okul müdürü; ‘Başarımız artarak devam edecek’

Mersin'in Tarsus ilçesinde geçen yıl Sayısal Türkiye 1.si, Sözel Türkiye 5.si ve 7.sini çıkaran 75. Yıl Anadolu Öğretmen Lisesi'nin Müdürü Mehmet Sungur verdikleri kaliteli eğitimle başarılarının devam edeceklerini belirtti.

Geçtiğimiz yıl Y-Sayısal Türkiye1.si, EA Türkiye 4. sü ve Sözel Türkiye 7. si Yusuf Titim ve Sözel Türkiye 5 ncisi Bahadır yıldız’ın okullarından mezun olduğunu hatırlatan Sungur, bu yıl bu başarının artarak devam edeceğini beklediklerin ifade etti.

75. Yıl Anadolu Öğretmen Lisesi’nin Çukurova bölgesindeki öğretmen liselerine göre daha yüksek puanla girildiğinin altını çizen Mehmet Sungur, bu tablonun okulun vermiş olduğu eğitimin rakamlara yansıması olduğunu vurguladı.

Öğretmen okullarının 158. kuruluş yıldönümünü kutlayan75. Yıl Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Mehmet Sungur, öğretmen okullarının yüklendiği misyonu 1989 yılından bu yana Anadolu Öğretmen Liseleri olarak devraldıklarını söyledi.

Bu tarihi misyonu en iyi şekilde sürdürme kararlılığı, sorumluluğu ve azmi içerisinde olduklarını dile getiren Sungur, “Misyonumuz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, Atatürk ilke ve inkılaplarına sadakatle bağlı, öğretmenlik mesleğine ilgi duyan, sağlam karakter sahibi, içinde vatan ve millet sevgisi olan, ülkesini dünya vizyonuna taşıyabilecek, teknolojik gelişmeleri hayatına uyarlayabilen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi düşüncelerini savunurken, başkalarının hak ve özgürlüklerine saygılı öğrenciler yetiştirmektir.” dedi.

Bu yıl 13. dönem mezunlarını vereceklerini ifade eden Sungur, 75. Yıl Anadolu Öğretmen Lisesi’nin 44 öğretmen 9 personel ve 566 öğrenciyle eğitim ve öğretime devam ettiğini belirtti. 22 dersliği bulunan 75. Yıl Anadolu Öğretmen Lisesi’nde Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar laboratuarları, Teknoloji sınıfının bulunduğunu aktaran Mehmet Sungur ayrıca ulaşım problemi yaşayan öğrencileri için 270 kişilik kapasiteye sahip karma pansiyonlarının olduğunu vurguladı. Eğitim ve öğretimin merkezinde öğrencinin olması gerektiğini belirten Sungur; “Eğer bir öğrenci hoşgörü ile yetiştirilirse sabırlı olmayı öğrenir, desteklenip yüreklendirimişse kendine güven duymayı öğrenir. Güven ortamı içinde yetişmisse inaçlı olmayı öğrenir. Eğer okul içinde dostluk ve arkadaşlık görmüsse mutlu olmayı öğrenir” dedi.