Okul müdürü bıçaklandı

Şanlıurfa'da bir lise öğrencisi devamsızlıktan sınıfta kaldığı gerekçesiyle okul müdürünü bıçakladı.

Psikolojisi iyi olmayan öğrencinin ailesi ile de kavgalı olduğu için zaman zaman eve gitmediği ortaya çıktı. Arkadaşlarından borç para istediği ve hap kullandığı da ileri sürülen öğrencinin Davut Zeki Akpınar Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi A.K vekaleten Okul Müdürlüğü’ne bakan Cumali Bozkurt ile okul koridorunda devamsızlıktan sınıfta bırakıldığı gerekçesiyle tartıştı.

Bozkurt’tan kendisini sınıf geçirmesini isteyen A.K, istediği cevabı alamayınca yanında getirdiği bıçakla saldırmaya başladı.

Bozkurt’u karnından bıçaklayan 17 yaşındaki A.K. polis tarafından göz altına alındı.Okul Müdür vekili Bozkurt ise arkadaşlarının arabasıyla Şanlıurfa Devlet Hastanesine kaldırıldı.Ameliyata alınan Bozkurt’a 5 dikiş atıldı.

Hastanede gözlem altında tutulan Bozkurt’un genel sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.Olayla ilgili soruşturma devam ederken Okul Müdür Vekili Bozkurt’un arkadaşları öğrencinin ailesine daha önceden de çocuklarının devamsızlık yaptığını aktardığını bildirdi.

Okul müdürünü bıçaklayan A.K.’nin geçen yıl okula yalnızca 20 gün geldiği çıkartılan afla lise ikiye geçtiği öğrenildi. Ailesi ile de kavgalı olan A.K.’nin zaman zaman eve de gitmediği bildirildi.

Şanlıurfa’nın Akziyaret köyünde oturan ve okula günü birlik gidiş dönüş yapan A.K.’nin psikolojisinin iyi olmadığı için okuldaki arkadaşları ile de arasının iyi olmadığını söyleyen kimi öğrenciler, okul müdürünü bir kaç kez yine aynı konudan dolayı tehdit ettiğini aktardı.

Okuldaki öğretmenler, öğrencinin ailesini telefonla arayıp çocuklarının durumunu bildirdiğinde ailenin çok üzüldüğünü söyledi. Öğretmenler, ailenin birkaç gün içerisinde oğlunun bıçakladığı okul müdürü Cumali Bozkurt’u hastanede ziyaret edip özür dileyeceğini ifade etti.