Okul müdürü tacizden tutuklandı

Adana'nın Kozan İlçesi'nde 14 yaşındaki 2 kız öğrenciye cinsel istismar ve tacizde bulunduğu iddia edilen bir okul müdürü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Adana’nın Kozan İlçesi Cumhuriyet İlköğretim Okulu 8’inci sınıf öğrencileri H. A. ile E. K. velileriyle birlikte okul müdürü ve eski Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Sarı’nın kendilerine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla Kozan Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek şikayet de bulundu. Savcının talimatıyla gözaltına alınan İrfan Sarı, sorgusunun ardından sağlık raporu alınması için götürüldüğü Kozan Devlet Hastanesi’nde mağdure yakınlarının saldırısına uğradı. Zanlı Sarı, polislerin arasında linç edilmek istendi. Polis, çıkan arbedeyi sonlandırmak için öğrencilerin yakınlarına biber gazı ile müdahale etti. Mağdur yakınları zanlının bulunduğu polis aracını yumruklayarak, “Onu bize teslim edin cezasını biz vereceğiz” diye bağırıp tepki gösterdi. İrfan Sarı, daha sonra sıkı güvenlik tedbirleri altında ”cinsel istismar ve taciz” suçundan adliyeye sevk edildi. Öfkeli kalabalık burada da zanlıya saldırmak istedi. Polis tarafından çok sıkı korunan zanlı İrfan Sarı Cumhuriyet Savcısı’na verdiği ifadenin ardından çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Tutuklanan İrfan Sarı’nın 2007 yılında yine Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü iken bir kız öğrencisine taciz iddiasıyla soruşturma geçirdiği ancak müfettişlerce suçlu bulunmadığı öğrenildi. Sarı’nın 2009 yılında İlçe Milli Eğitim Kültür Şube Müdürü olarak atandığı bu görevini ise kısa süre yaptığı bildirildi.