Okul müdürünün 6 ögrenciyi dövdügü iddia edildi

HATAY - Hatay'in Iskenderun ilçesi Yunus Emre Ilkögretim Okulu Müdürü Haluk E., müdür odasinda alti ögrencisini sopa ile tekme tokat döverek vücutlarini morarttigi iddia edildi.

Dayak yiyen Volkan T.’nin yüzünde ve vücudunda morarma meydana geldi. Yüzü sisen Volkan T.’nin buz konulmak sureti ile sisin indigi ancak yüzündeki morarmanin hala geçmedigi belirtildi.

Olayi dogrulayan okul müdürü Haluk E., Volkan T.’nin velisi Cengiz T.’den özür diledi. Oglunun agir sekilde dövülmesi üzerine önce Sehit Haydar Polis Merkezi’ne giden baba Cengiz T., ardindan Iskenderun Körfez Devlet Hastanesi’ne giderek oglunu tedavi ettirdi. Volkan T.’nin vücudunda darp izi oldugu resmi kayitlara geçerken, Cengiz T., sonuna kadar hukuki mücadele vereceklerini ve olayin adli mercilere intikal ettigini belirtti. Cengiz T., “Oglumuzu böyle dövemezler. Bir suçu varsa gelsin bize bildirsin, okuldan uzaklastirsin veya kovsun. Ancak ögrencilerin böylesine siddete maruz kalmalari egitim açisindan son derece sakincali.” dedi.

Okul bahçesinde dayak yiyen diger bir ögrenci Özkan A. ise önlügünü çikartarak vücudundaki morlugu gösterdi ve müdürün kendisini sopa ile dövdügünü iddia etti.