Okula gönderilmeyen çocuklara sahip çikildi

ADIYAMAN - Ramazan ayi münasebetiyle ekonomik ve sosyal yoksunluk içindeki vatandaslari evlerinde ziyeret eden Adiyaman Valisi Halil Isik, ziyeret esnasinda okula gitmeyen çocuklarindan da ellerinden tutuyor.

Vali Isik Il Milli Egitim Müdürü Ahmet Baglitas’a talimat vererek bu tür çocuklarin tespit edilip egitime ve topluma kazandirilmasi için rehber ögretmenler esliginde ailelerinin ikna edilerek çocuklarin mutlaka okutulmasini istedi.

“Çocuklarimizi sokaklarda mendil satmaktan, araba cami silmekten, boyacilik yapmaktan mutlaka kurtarmaliyiz” diyen Vali Halil Isik, maddi imkansizliklar nedeniyle çocuk okutamamanin artik bahane edilemeyecegini vurguladi.

Vali Isik, “Bir ailenin maddi durumu iyi degilse, devletimiz o ailenin çocuklarini okutmasi için Sartli Nakit Egitimi projesi çerçevesinde her ay ailelerimize ve kiz çocuklarinin okumasi için ve okula göndermeleri için annelerinin hesabina para yatiriyor. Bu miktarin kiz çocuklari içinde daha yüksektir. Çocuklarina gerekli egitimi veremeyen bir toplum gelecegine umut içerisinde bakamaz” diye konustu.