Okullararasi spor müsabakalarina start verildi

ISTANBUL - Istanbuldaki okullarasi 2005-2006 yili spor müsabakalari çok sayida sporcu ögrencinin katildigi açilis töreniyle basladi.

Bagcilar Olimpik Spor Salonu’ndaki törene egitimcileriyle birlikte katilan ögrencilerin müsabakalarda yarisacaklari spor dalinin formalariyla gelerek salonda renkli bir görüntü olusturdu. Törende konusan Okul Sporlari Federasyonu Baskani Ata Özerf, okul müdürlerine seslenerek, “Eger saglikli bir nesil istiyorsaniz okullarinizdaki beden egitimi ögretmenlerine deger veriniz.” seklinde konustu.

Istanbul Vali Yardimcisi Ali Sözen de, sporun ve sporcunun önemine deginerek, müsabakalarda yarisacak ögrencilere basarilar diledi.

Istanbul’un degisik ilçelerindeki okullarini temsilen törene katilan ögrenciler, 2005-2006 egitim ögretim yili boyunca farkli alllanlarda müsabakalara katilacak. Ögrenciler, basketbol, boks, badminton, bando, halk oyunlari, cimnastik, karete, güres, izcilik, masa tenisi, yüzme ve atletizm gibi birçok alanda yarisacak.

Açilis konusmalarinin ardindan Besiktas Bingül Erdem Lisesi ögrencileri sunduklari halk oyunu ile Küçükçekmece Ismet Aktar Endüstri Meslek Lisesi ögrencileri de bando gösterileri begeniyle izlendi.