Okullarda şiddet karşılıklı sevgi ve saygı ile çözülür

Eğitimci Yazar Nedim Taktak "Karşılıklı sevgi ve saygının çözemeyeceği, üstesinden gelemeyeceği engel yoktur." dedi.

Kütüphaneler haftası dolayısıyla organize edilen ve 50’nin üzerinde yayınevinin katıldığı ‘Okunacak Çok Şey Var’ sloganlı kitap fuarı çercevesine düzenlenen konferansa Eğitimci Yazar Nedim Taktak konuşmacı olarak katıldı. Taktak, “Karşılıklı sevgi ve saygının çözemeyeceği, üstesinden gelemeyeceği engel yoktur.” dedi.

Taktak şöyle devam etti: “Öğretmenlik, hiç kızmayan ve olaylara hep geniş açıdan bakan insanlar olmakla anlam kazanır. Böyle olduğu takdirde, eğitimciler zor ve zahmetli bir meslek olan öğretmenliğin zevkli ve neşeli yönlerini de keşfedeceklerdir. Öğrencilikte ise, her şeyin mevsiminde kıymetini bilmek gerekliliği ortaya çıkar. Okullara sadece ders noktasında değil, hayat tecrübesi anlamında da bir şeyler almak için gelen öğrenciler, bu anlayış ve saygılarının karşılığında hem eğitimin zevkli ve gülen yüzünü görecekler, hem de her gün bilgi dağarcıklarına yeni şeyler eklemenin huzur ve mutluluğuna kavuşacaklardır.”

Öte yandan Taktak, geçtiğimiz günlerde, Hiç Kızmayan Öğretmen ve Aranızda Ders Çalışmayı Sevmeyen Var mı? kitaplarının eğitime yaptığı katkılar nedeniyle, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Gümüş Rozeti ile ödüllendirildiği öğrenildi. Yazar Taktak, konferas sonunda kitaplarını imzalarkan izdiham yaşandı.