Okullarını basıp öğretmenlerini hastanelik ettiler

Erzurum'da Halitpaşa İlköğretim Okulu'nu basan ve okulun eski öğrencisisi olduğu belirtilen 2 kişi öğretmenlerini hastanelik etti.

Edinilen bilgiye göre V.A (18) ve Y.Z (18) isimli 2 eski öğrenci okulu basarak Yavuz Bağçalık ve Murat Aybar isimli öğretmenleri darp etti. Olayda öğretmenlerden Bağçalık kafasına aldığı darbeler ile kaldırıldığı hastanede başına 5 dikiş atıldı. Aybar ise vücudunun çeşitli yerlerinden darp edilirken sağ el serçe parmağı da kırıldı.

Öğretmenler mesai arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılıp tedavi altını alınırken, saldırgan öğrenciler okul idarecilerinin 155 imdat polis teleafonuna yaptığı ihbar üzerine okul bahçesinde kaçmak isterken yakalandı.

V.A’nın aynı okulda öğrenci olduğu ancak devamsızlık nedeniyle sınıfta kaldığı belirtilirken, Y.Z’nin ise 2 yıl önce okuldan atıldığı öğrenildi.

Mıntıka polis merkezine götürülen ve burada ifadeleri alınan zanlıların sebebsiz yere öğretmenleri darp ettiği ileri sürüldü. Olayda kullanıldığı iddia edilen kuru sıkı tabanca bulunamadı.