Okulu basan 3 şahıs öğretmenin kafasını yardı

Eskişehir'de okulu basan yaşlarının küçük olduğu belirlenen 3 şahıs dersten okul bahçesine çağırdıkları öğretmenin kafasına tuğla ile vurarak yaraladı.

Son günlerde okullarda yaşanan şiddet olaylarının önüne geçilemiyor. Okuldaki şiddet olayına Eskişehir'de bir yenisi daha eklendi.

Alınan bilgiye göre, Sütlüce Mahallesi'nde bulunan Ziya Gökalp İlköğretim Okulu'na gelen 16-17 yaşlarındaki 3 şahıs okulda görevli sınıf öğretmeni Ümit Güngör ile görüşmek istedi.

Derste olan öğretmenle görüşemeyeceklerinin belirtilmesi üzerine sınıfa giren şahıslar Güngör'e görüşmek istediklerini söyleyerek dışarı çağırdı.

Şahıslarla birlikte okulun arka bahçesine giden Güngör, okulun eski öğrencileri olduğu öğrenilen şahıslarla konuşmak istedi. Ancak şahıslar bir süre sonra öğretmeni darp etmeye başladı.

Şahıslardan biri okul bahçesinde bulunan tuğlalardan birini alarak Güngör'ün kafasına vurdu. Güngör'ün kafası kanlar içerisinde kalırken şahıs hızla olay yerinden kaçtılar. Okul yetkililerinin olayı fark etmeleri üzerine okula 112 Acil Servis ve polis ekipleri çağrıldı.

Sınıf öğretmeni Güngör, ambulansla Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil serviste mudahalesi yapılan Güngör'ün kafasına dört dikiş atıldı. İki yıldır Ziya Gökalp İlköğretim Okulu'nda görev yapan Güngör, şahısları tanımadığını ve okulla ilgileri bulunmadığını belirtti.

Şahıslardan ikisinin adının Gökmen ve Gökhan olduğu belirtilirken Ziya Gökalp İlköğretim okulundan mezun oldukları, öğrencilerden zorla para aldıkları ve çevre sakinlerinin de bu şahıslardan şikayetçi oldukları öğrenildi.

Polis ekipleri 3 şahsı yakalama çalışmalarını sürdürürken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.