Okulu ögrenci ve ögretmenler temizliyor

DENIZLI - Denizli'nin Bekilli ilçesine bagli Sirikli köyündeki ilkögretim okulununda hizmetli olmadigi için ögrenci ve ögretmenler her gün sirayla temizlik yapiyor.

Yeni egitim ögretim yilinin baslamis olmasina ragmen halâ bir hizmetli atamasi yapildi. Okulun temizligi ise ögrenci ve ögretmenlere kaldi.

Okula yeni hizmetli atanmamasindan sikayetçi olan Sirikli Köyü Muhtari Muammer Güler, okullarin tatil olmasiyla birlikte hizmetlinin tayininin çiktigini, ancak henüz yeni bir hizmetlinin atamasinin yapilmadigini söyledi. Hizmetli olmadigi için okulun temizlik islerinin ögrenci ve ögretmenlere kaldigini aktaran Muhtar Muammer Güler, Bekilli Milli Egitim Müdürlügü’ne ve kaymakamliga basvuruda bulunduklarini fakat bir netice alamadiklarini ifade etti. En kisa zamanda okullarina hizmetli atanmasini beklediklerini belirten Güler, “Ögrenciler ve ögretmenler, hem dersler hem de okulun temizlik isiyle ilgileniyor. Okul aile birligi olarak köyden bir kisiyi hizmetli olarak tutmak istedik. Fakat maddi durumumuz el vermegi için bunu da yapamadik.” dedi

Ögrenci velilerinin de bu durumdan sikayetçi oldugunu vurgulayan Güler, bu durumun derslere olumsuz yansidigini vurguladi. Okulda ögretmen açiginin bulundugunu da anlatan Güler, yetkililerin bir an önce sorunlarina çözüm bulmalarini beklediklerini dile getirdi. Güler, kisin gelmesiyle birlikte isinma probleminin de ayri bir sorun oldugunu sözlerine ekledi.

Vatandaslardan Köksal Orhan ise 2. sinifa giden kizinin dahi okulda temizlik yaptigini belirterek, küçük çocuklarin bundan olumsuz etkilenecegi görüsünde. 3. sinif ögrencisi Mustafa Aydin ise temizligi kendilerinin yaptigini, yetisemediklerinde ögretmenlerinin yardim yaptigini söyledi.