Okulu yaptırmak için kayısılı kartpostallar hazırlandı

Malatya'da eğitim gören öğrenciler tarafından 91 Dev Öğrenci Projesi kapsamında yaptırılacak olan ilköğretim okuluna destek sağlanması amacıyla üzerinde kayısı resimleri bulunan kartpostallar hazırlandı.

İlk aşamada 250 bin adet bastırılan tebrik kartı ile hem Malatya’nın ekonomisinde büyük yere sahip kayısı tanıtılacak hem de okul yapımı için kaynak sağlanacak. Kartpostalların 1 YTL’den satılacağını ve 25 kuruştan da postaya verileceğini belirten Vali Daşöz, kartların zarfsız olarak gönderileceğini belirtti.

Tanıtımı yapılan kartpostalların ön yüzünde yaş ve kuru kayısı fotoğrafı, öğrenci fotoğrafı ve “Lütfen her gün kahvaltı yapınız. Ve kahvaltıda mutlaka iki kayısı yiyiniz. Birisini kendiniz için, diğerini sevdiğiniz için.” sloganı yer alıyor. Kartpostalın arka kısmında ise, kayısının sağlığa olan yararları ile Malatya’daki kayısı istatistikleri hakkında verilen bilgiler ile birlikte “Bu kartı size, sizi sevdiğinizi bilmeniz için gönderiyorum.” ifadesi bulunuyor.

Kartpostalların tanıtım toplantısından ardından ise Vali Halil İbrahim Daşöz, ilk tanıtım kartını halen İstanbul’da görev yapan ilköğretim öğretmeni Işıl Alkanat’a gönderdi. Haberi takip eden basın mensupları ve öğrenciler de kartpostallardan birer adet alarak sevdiklerine gönderdi.