‘Okuma salonumuzu kapatmayın geleceğimizi karartmayın’

Niğde'deki okuma salonları, başta çiftçiler olmak üzere tüm halkı ve öğrencileri eğitim anlamında rahatlatıyor.

Niğde’deki okuma salonları, başta çiftçiler olmak üzere tüm halkı ve öğrencileri eğitim anlamında rahatlatıyor. Niğde Merkeze bağlı Gölcük kasabası da bu okuma salonlarından birine sahip. Gölcüklü veliler ve öğrenciler, okuma salonu ve öğretmenlerine dokunulmamasını istedi.

Veliler, “Bizim gücümüz Niğde’ye öğrenci göndermeye yetmiyor. Hocalarımız imkanları buraya kadar getiriyor. Bizim çocuklarımızla bizden fazla ilgileniyor.” dedi. Okuma salonundan faydalanan bir veli, “Ben büyük kızımı geçen yıl bu okuma salonuna gönderdim. Kızım şimdi sağlık lisesini kazandı ve içim çok rahat. Biz bu çocukları salona gönderiyoruz. Paramız olsa da olmasa da salona gelen hiçbir öğrenci geri çevrilmiyor.” şeklinde konuştu.

Öğrenciler de “Okuma salonları derslerimize çok büyük katkı sağlıyor. Burada ders çalışıyor, okulumuza hazırlıklı gidiyoruz, arkadaşlarımıza fark atıyoruz. Gelmeyen arkadaşlar ya sokaklarda oynuyor ya da internet salonuna gidiyor. Okuma salonumuzun kapatılmasını istemiyoruz.” diye konuştu.

Açıklama sırasında çocuklarının yanında bulunan veliler, etüt salonunun ışıklarını kapatarak ‘Okuma salonumuzu kapatmayın geleceğimizi karartmayın’ sloganı ile yetkililere mesaj gönderdi.