Polise ihbar: ‘Okutup getirelim’ diyerek altınları çaldılar

Bursa'da, pazaryerinde yanına gittikleri vatandaşın altınlarını alarak, 'Altınları okutup getirelim' diyen kimliği belirsiz iki kişi kaçtı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Gemlik Polis Merkezi Amirliği'ne müracaat eden E.K. (58), pazaryerinde bulunduğu sırada yanına gelen iki kişi tarafından dolandırıldığını söyledi. Olayla ilgili ifade veren E.K., "Biri 180 santimetre boylarında kilolu, esmer, diğeri 175 santimetre boylarında 35 yaşlarında esmer iki kişi yanıma geldi. İhtiyaç sahiplerine dağıtılması için bana 2 bin lira verdiler. Sonra paraları okutmak için geri istediler. Altınlarımı da okutmak istediklerini söyleyince altınları okutmaları için bu kişilere verdim. Aradan uzun süre geçmesine rağmen şüpheliler gelmeyince dolandırılıdğımı anladım." dedi. Cumhuriyet savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Öte yandan, İznik Polis Merkezi Amirliği'ne müracaat eden H.İ. (42) isimli vatandaş da kendisine kömür getirmesi için anlaştığı kişinin hesabına bin 300 lira yatırdığını, ancak kömürü alamadığını söyledi. H.İ., dolandırıldığını belirterek olayla ilgili polise ifade verdi. CİHAN