Ölen MHP’li öldürüleceğini bilmiş!

Öldürülen MHP'li Başkan valilikten koruma istemiş.

Kırıkkale’de geçen perşembe günü uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hacılar Belde Belediye Başkanı MHP’li Memduh Bodur’un, daha önce Valiliğe başvurarak tehdit edildiğini, koruma ve silah talep ettiği öğrenildi.

Belediye’de çalışırkan işten çıkarılan 32 yaşındaki Bülent Koyuncu tarafından silahla vurularak öldürülen Hacılar Beldesi’nin Belediye Başkanı MHP’li Memduh Bodur’un tehditler aldığı ortaya çıktı. 12 yıldır Hacılar Belediye Başkanlığı’nı yapan Bodur’un, 4 Mart 2010 tarihinde Kırıkkale Valiliği’ne başvurarak tehdit edildiğini, koruma ve silah talep ettiği öğrenildi. Kendi koruması bulunmasına rağmen Bodur’un tehditlerin artması nedeniyle ekstra güvenlik için Valiliğe başvurarak polis koruma talebinde bulunduğu belirtildi. Valiliğin dilekçeyi işleme koyduğu ancak Bodur’a henüz koruma tahsis etmediği kaydedildi.

Başkan Bodur, bir iş için gittiği Kırıkkale şehir merkezinde koruma talebinde bulunmasının üzerinde 7 gün geçtiği sırada 11 Mart 2010 tarihinde Bülent Koyuncu’nun silahında çıkan 5 kurşunun vücuduna isabet etmesi sonucu hayatını kaybetmişti. Bodur için düzenlenen cenaze törenine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katılmıştı.