Oltu Emniyet Teşkilatı şehitleri andı

Polis Haftası etkinlikleri yurdun dört bir yanında sürdürülürken, Erzurum'un Oltu ilçesinde de düzenlenen programlarla kutlanıyor.

Polis Haftası etkinlikleri yurdun dört bir yanında sürdürülürken, Erzurum’un Oltu ilçesinde de düzenlenen programlarla kutlanıyor.

Polis teşkilatının 169. yıldönümü münasebetiyle Oltu’da yapılan programda şehitler için Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Tarihi Aslanpaşa Cami’inde düzenlenen program Aslanpaşa Cami İmam Hatibi Ayhan Taşbaşı tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Oltulu müezzinlerden İsmail Durmaz, Naci Yıldırım ve Selami Şimşek’in okuduğu mevlid-i şeriflerle devam etti. Programın sonunda ise vatan uğrunda şehit düşen polis ve Mehmetçikler için dualar edildi.

Oltu Emniyet Teşkilatı tarafından organize edilen mevlid programına Oltu Kaymakamı Abdullah Şen, Oltu Emniyet Müdürü Cenk Bozkurt, teşkilatta görevli personeller ve polis yakınları da katılarak yapılan dualara hep birlikte amin dedi.
Oltu Emniyet Müdürü Bozkurt, polis teşkilatının 169. yıldönümünün ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerken, ilçede huzur ortamının sağlanması için çalışan emniyet personeline ve bu konuda son derece duyarlılık gösteren Oltu halkına teşekkürlerini iletti. Oltu Emniyet Müdürü Bozkurt, hafta kapsamında düzenleyecek oldukları kurum ziyaretleri ve sosyal aktivitelerle haftayı renklendireceklerini sözlerine ekledi.