Ölüm yurtdışına giderken yakaladı

KADIKÖY’deki evinden eşiyle birlikte yurtdışına gitmek için otomobiline binen emekli inşaat mühendisi Cevdet Tuncay Akı’yı ölüm, direksiyon başında yakaladı.

Eşine “Bana bir şey oluyor” diyen Cevdet Tuncay Akı, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin kalp masajına rağmen hayata döndürülemedi.

Bağdat Caddesi ‘nde oturan 73 yaşındaki Cevdet Tuncay Akı, otomobilini saat 05.00 sıralarında garajdan çıkartıp evinin önüne getirdi. Eşi 65 yaşındaki Zuhal Akı’yla birlikte Belçika’ya uçacak olan Cevdet Tuncay Akı, valizlerini bagaja koydu. Fenerbahçe Kulübü Kongre Üyesi de olan Cevdet Tuncay Akı şoför koltuğunu oturdu ve otomobili hareket ettirdi.

Cevdet Tuncay Akı bu sırada kalp krizi geçirdi. Ağır kalp rahatsızlığı olduğu için sürekli ilaç kullanan inşaat mühendisi Cevdet Tuncay Akı, direksiyon başında yığılıp kaldı. Eşi Zuhal Akı’nın 112 Acil Servis’i araması üzerine kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri Cevdet Zuhal Akı’ya hemen adrenalin iğnesi yaptı, kalp masajı uyguladı. Yaklaşık 1 saat boyunca süren müdahaleye rağmen Cevdet Tuncay Akı hayata döndülemedi.

Ölüm haberi üzerine olay yerine, eşiyle birlikte gelen Cevdet Tuncay Akı’nın kızı Aslı Uğur, babasının yerde yatan cansız bedeni başında ağladı. Ani ölüm karşısın sarsılan Aslı Uğur, babasının ellerini tutarak uzun süre yerden kalkamadı. Zuhal Akı da kendisine başsağlığı dileyenlere, “Bu sözü duymak istemiyorum” dedi. Polisin olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Cevdet Tuncay Akı’nın cesedi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

HÜRRİYET