Ölümünü Facebook’ta ilan etti!

Gaziantep'in İslahiye İlçesi'nde bunalıma giren 22 yaşındaki Cemalettin Uğur Koşar, internet paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasında, "Vakti Geldi" diye yazdıktan bir bir saat sonra av tüfeğiyle intihar etti.

Koşar’ın mahalle arkadaşı 20 yaşındaki Muzaffer Saçar da, 20 gün önce yine av tüfeğiyle yaşamına son vermişti.

Dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, İslahiye Devlet Hastanesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan Cemalettin Uğur Koşar, Atatürk Mahallesi Barazi Caddesi Ahmet Öztürk Apartmanı 5’nci kattaki evlerinde hiç kimsenin olmadığı sırada Facebook’taki sayfasına saat 15.30’da “Vakti Geldi…!” mesajını yazdı. Koşar, bu mesajı yazdıktan yaklaşık bir saat sonra babasına ait av tüfeğini çenesinin altına dayayıp, tetiğe bastı.

Saat 16.30 sıralarında evden gelen silah sesi üzerine komşularının haber verdiği PTT emeklisi baba 55 yaşındaki Hasan Koşar, içeriye girdiğinde oğlunun cesediyle karşılaştı. Şoka giren baba Koşar’ı komşuları teselli etmeye çalıştı. Olay yerine çağrılan polis inceleme yaparken, Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili soruşturma başlattı. Koşar’ın cenazesi önce otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Ruhsal bunalım yaşadığı ileri sürülen Cemalettin Uğur Koşar’ın 2 yıl önce de ilaç içerek intihara teşebbüs ettiği, askerliği sırasında yasak olmasına karşılık cep telefonuyla yakalandığı için hakkında açılan davadan aldığı 16 günlük cezasını geçtiğimiz günlerde tamamlayarak hapisten çıktığı öğrenildi.

Koşar’ın mahalle arkadaşı Muzaffer Saçar da 20 gün önce, “Hepinizi çok seviyorum. Hakkınızı helal edin” yazılı not bırakıp, av tüfeğiyle intihar etmişti. Saçar’ın da Cemalettin Uğur Koşar gibi facebook’ta paylaşım sayfası olduğu, iki yakın arkadaşın bu sayfalardan da yazıştıkları anlaşıldı.