OMO’nun en yenisi Total piyasada

Türkiye'nin ilk ultra konsantre sıvı deterjanı OMO TOTAL'i pazara sürdü.

Sıvı deterjan teknolojisinin öncü markalarından Unilever, bu alandaki inovasyon gücünü yansıtan en yeni ürünü OMO TOTAL’i Türk pazarına sundu. Türkiye’nin ilk ultra konsantre sıvı deterjanı olan OMO TOTAL, tüketiciye temizliğin yanı sıra suda iyi çözünme, kumaşa nüfuz etme, çamaşıra özen gösterme ve ön işleme uygunluk gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Çırağan Sarayı’nda yapılan tanıtım toplantısında konuşan Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Yalım Uzun, OMO TOTAL’in tüketicinin hayatını kolaylaştıracak yenilikçi bir ürün olduğunun altını çizdi.

Hedeflerinin sektör dinamiklerini değiştirmek ve bambaşka bir deterjan dünyası yaratarak pazarı büyütmek olduğunu belirten Uzun, “Amerika ve Avrupa’da sıvı deterjanı bir kere kullanan bir daha vazgeçemiyor. Eminim ki, Türk kadını da OMO Total’i benimseyecek ve hayatının bir parçası yapacak.” dedi.

OMO’nun Türk tüketicisiyle buluştuğu 1960’lı yıllardan bu yana tüketicisinin sesine kulak verdiğini ve her zaman ilklere imza attığını belirten Unilever Türkiye Çamaşır Bakım Kategorisi Müdürü Çiğdem Yıldız ise “Bir çamaşır deterjanından sadece beyazlık beklenen günler çok geride kaldı. Tüketici bugün çok yönlü çözümlere ihtiyaç duyuyor; deterjanın harika bir temizlik sunmasını ve her türlü çamaşır için uygun olmasını istiyor. Çamaşıra daha iyi nüfuz etmesi, çevreye zarar vermemesi, çamaşırı yıpratmaması, çamaşırda tortu bırakmaması, ekonomik ve ön işleme uygun olması, mis gibi kokması gibi beklentiler uzayıp gidiyor. OMO TOTAL Ultra Konsantre ile tüketicimize, aradığı bu çok yönlü çözümü sunuyoruz. Hedefimiz, tozdan sıvı deterjana geçişi gerçekleştirerek tüketicimizin hayatını kolaylaştırmak. Pazardaki lider ve öncü duruşumuzla deterjan dünyasına dinamizm getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yıldız, OMO TOTAL’in, her türlü çamaşır için uygun olduğunu ve toz deterjanlarla arasında fiyat farkı bulunmadığını kaydetti.

OMO TOTAL’in suda iyi çözünme, kumaşa iyi nüfuz etme, çamaşıra özen gösterme, ön işleme uygunluk ve muhteşem bir kokuya sahip olma gibi özellikleriyle tüketicilere çok yönlü bir çözüm sunduğunu vurgulayan Unilever Ev ve Kişisel Bakım Ar-Ge Müdürü Ayşegül Yanık Kızıltepe de bu özellikleri demolarla anlattı. Kızıltepe, “OMO TOTAL’in 1.400 ml’lik boyu 6 kiloluk toz deterjana denk geliyor. Ve bununla da 40 yıkama yapmak mümkün… OMO TOTAL, sadece küçük bir kapakla bir makine dolusu çamaşır yıkayabilmenize imkan sağlıyor. Üstelik her tür çamaşır makinesi için uygundur. OMO TOTAL’i çamaşır makinenizin deterjan gözüne koyarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.” dedi.