Önce kazadan ardından canlı bomba saldırısından kurtuldu

Kazadan yaralı olarak Kurtulan Belediye trafik aracı şoförü Fatih Eyaz, canlı bomba saldırısından da yaralı olarak kurtuldu.

Eyaz’ın kullandığı kendi otomobiliyle 4 ay önce de kaza yaptığı ve iki arkadaşının hayatını kaybettiği kendisinin yine sağ olarak kurtulduğu ortaya çıktı.

Van’da 9 Mart’ta İskele Caddesi Dabaoğlu Parkı’nın yanında meydana gelen intihar saldırısının hedefi olan belediye trafik aracının şoförü Fatih Eyaz’ın başı kazalardan kurtulmazken, ikinci kez yaralı olarak kurtuldu. 4 ay önce kullandığı özel otomobiliyle Başkale ilçesine giderken trafik kazası geçiren Eyaz’ın yanında bulunan 2 arkadaşı yaşamını yitirdi, kendisi ise sağ kurtuldu. İki olaydan mucize eseri kurtulan Eyaz, bombalı saldırıyı da trafik kazası sandığını belirterek, “Her şey bir anda oldu, ben araç içinden dışarıya fırladım. Güçlükle doğrulup baktığımda Enver’in (Tanrıtanır) parçalanmış halini gördüm. Ben yaşadığım için mutluyum ama arkadaşımı kaybettiğim için çok üzgünüm” diyor.

Van’da 9 Mart’ta PKK’lı canlı bomba Devrim Solduk, İskele Caddesi başlangıcında Belediye Trafik aracına yönelik eylem düzenledi. Olayda terörist ile belediye trafik aracında bulunan Enver Tanrıtanır ile yoldan geçen Volkan Demir yaşamını yitirirken, 7’si ağır 19 kişi yaralandı. Saldırı sırasında belediye trafik aracı hurdaya döndü. İçinden bir ölü ile 4 yaralı çıktı. Aracı kullanan 27 yaşındaki Fatih Eyaz da mucize eseri yaralı kurtulanlar arasında yer aldı. Eyaz’ın 4 ay içinde iki kez ölümün kıyısından döndüğü ortaya çıktı.

Bombalı saldırıdan yaralı olarak kurutulan Eyaz, 4 ay önce de Van’dan Başkale ilçesine giderken kendi kullandığı otomobiliyle kaza yaptı. Bu kazada otomobilde bulunan 2 kişi yaşamını yitirirken Eyaz, hafif yaralı olarak kurtuldu. Eyaz, “Başkale’ye giderken benim aracıma bir kamyon yan taraftan çarpınca direksiyon hakimiyetimi kaybettim ve karşı yönden gelen başka bir kamyonla çarpıştık. Otomobildeki 2 arkadaşım olay yerinde öldü ben hafif yaralandım. Öldürmeyen Allah öldürmüyor işte” diye konuştu.

Halen Van Devlet Hastanesi’nde tedavisi süren Fatih Eyaz, saldırıdan kurtulmanın buruk mutluluğunu yaşıyor. Yeni yeni kendine gelen Ayaz, bombalı saldırıyı önce trafik kazası sandığını, başka bir aracın gelip kendilerine çarptığını düşündüğünü söyleyerek olay gününü şöyle anlattı: “Zabıtalar, İskele Caddesi üzerinde bulanan büfelerin kaldırılması için trafik ekibi istedi. Biz de o bölgeye yakın olduğumuz için gidip trafiği düzenlemeye başladık. Bölgede ring halindeydik. Son olarak patlamanın olduğu yere gelip beklemeye başladık. İş bitmek üzereyken, arabayı çalıştırıp 1 metre ilerledikten sonra patlama oldu. Araçtan fırladığımı hissetim. Ben daha önce de kaza geçirdiğim için, bize bir aracın çarptığını sandım. Sol kolumu hissetmiyordum. Çevreden yardım bekledim. Ancak kimse yardıma gelmeyince, bir süre yerde kaldım. Bu sırada aracın içine baktığımda hurdaya döndüğünü, Enver arkadaşımın da parçalanmış olduğunu gördüm. Güçlükle kalkıp yürümeye çalıştım. Bu sırada bir arkadaşımın koluma girdiğini ve hastaneye götürüldüğümü hatırlıyorum. Yaşadığım için mutluyum. Ancak bu mutluluk buruk bir mutluluk. Çünkü gözlerimin önünde bir arkadaşım parçalanarak öldü. Olay hiç gözümün önünden gitmiyor. Bu tür olayları kınıyorum ve lanetliyorum”