Önce kürtaj sonra ölüm!

KIRIKKALE - Ankara'da özel bir hastanede kürtaj olduktan sonra, içinde cenin kaldigi için rahatsizlanan ve Kirikkale Ihtisas Hastanesi'nde yogun bakima alinan Nuray Günaydin (30) hayatini kaybetti.

Özel bir hastanede kürtaj olduktan sonra babasinin evine gelen Nuray Günaydin burada rahatsizlandi. Nuray Günaydin önce Kirikkale Kadin Dogum ve Çucuk Hastaliklari Hastanesi’ne, buradan da Kirikkale Üniversitesi Tip Fakültesi Süleyman Demirel Uygulama ve Arastirma Hastanesi’ne, ardindan da Kirikkale Yüksek Ihtisas Hastanesi’ne sevk edildi. Nuray Günaydin burada yapilan amaliyata ragmen kurtarilamadi.

Kirikkale Yüksek Ihtisas Hastanesi Bashekimi Dr. Osman Acar, 4 aylik çocuga ait parçalari anne karnindan almalarina ragmen hastayi kurtaramadiklarini açiklayarak hastanin gelisi hakkinda su bilgileri verdi: “Hasta Kirikkale Üniversitesi Tip Fakültesi’nden acil olarak hastanemize geldi. Ilgili doktorlar derhal müdahale etti. Ameliyata alindiginda hastanin karninda çocuk parçalarini görmesi üzerine Kadin Dogum ve Çocuk Hastaliklari Hastanesi’nden görevli kadin dogum uzmani doktorumuz ameliyati gerçeklestirdi.”

Kürtaj olduktan sonra Nuray Günaydin’in 2 gün gezdigini kalan parçalarin bu arada karin bosluguna yerlestigini açiklayan Dr. Acar, ceninin rahim bölgesine geçtigini ve buradan da kana karisildigini ve hastayi kaybettiklerini açikladi.

Ameliyati gerçeklestiren Genel Cerrah Mustafa Adibelli ise hastanin geldigi sirada durumunun çok kötü oldugunu tip dilinde Akut Batin durumundan dolayi derhal ameliyata alindigini ve hastanin karninda çocugun parçalanmis durumu ile karsilasildigini belirtti.

Çocuk aldirmanin dini yönden bazi kosullari oldugunu dile getiren Kirikkale Il Müftüsü Osman Sarkli, “Dört ayini geçmis çocuklar kanliktan çikmis ve cenin olmus ise kesinlikle kürtaj yaptirilmaz. Eger çocuk annesine karninda zarar veriyorsa, doktorun izniyle çocuk aldirilabilir. Bunlari göz önünde bulundurmayip, çocuga erken aldiririz sonra bir daha yapariz diyerek kürtaj olunuyor ise cinayet islemis dünyada yasayan bütün insanlari öldürmüs gibi sayilir.”