Onlar zorluk çekmesin diye buluştular

Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Gölbaşı beldesinde zor şartlarda okuyarak meslek sahibi olan gençler bir araya gelerek beldedeki diğer gençlerin daha iyi şartlarda okuyabilmeleri için istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Bitlis’in Güroymak ilçesine bağlı Gölbaşı beldesinde zor şartlarda okuyarak meslek sahibi olan gençler bir araya gelerek beldedeki diğer gençlerin daha iyi şartlarda okuyabilmeleri için istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya beldede zor şartlarda okuyarak meslek sahibi olan doktor, avukat, gazeteci, akademisyen, öğretmen, mühendis, veteriner, polis, hemşire ve diğer meslek gruplarından çok sayıda kişi katıldı.
Yapılan toplantı neticesinde beldede okumayan gençlerin eğitime kazandırılması, okuyan gençlere ise rehber olunarak onların daha iyi şartlar da okumalarına yardımcı olma, beldedeki spor aktivitelerini arttırma ve dernek kurarak bu faaliyetleri dernek çatısı altında yürütme kararı alındı.

İstişare toplantısında ayrıca kurulacak olan dernek için başkan ve yönetim kurulu seçilmesine karar verildi. Yapılan istişare sonucunda dernek yönetim kurulu belirlenerek dernek başkanlığına oy birliğiyle Mahir Okay seçildi. Biran önce faaliyetlere başlayarak gerek beldedeki gençler için gerekse ülke için güzel işlere imza atmak istediklerini belirten Mahir Okay, dernek bünyesinde belde de faaliyetleri daha iyi yürütmek için dernek binası oluşturduklarını belirtti.

Beldede oluşturulan dernek binasında bundan sonra beldede ki gençlere yararlı faaliyetler yürüteceklerine vurgu yapan Okay, “Malum gerek köy yaşantısı gerekse diğer etkenlerden dolayı köylerde ki birçok genç ya okuyamıyor ya da okulu yarıda bırakmak zorunda kalıyor. Bu noktada bizim de en büyük hedefimiz bu yönde olacaktır. Bu vesile ile beldemizde uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu projenin hayat geçirilmesiyle beldemizde okumayan gençlere rehberlik yapılarak onların eğitime kazandırılması sağlanacak.” dedi.