Önümüzdeki hafta yağışlar geri geliyor

Türkiye'de hafta sonuna kadar sıcaklıklar değişmeyecek. Gündüz sıcaklığı yükselmeye devam edecek. Önümüzdeki hafta ise yağışlar yeniden başlayacak.

Gelecek hafta sıcaklıklar tekrar düşecek. Bugün bazı bölgelerde ve illerde hava sıcaklıklarının şöyle olması bekleniyor:

Marmara Bölgesi’nde güneşli hava 2 gün daha etkisini sürdürecek. Pazar günü Marmara’da yağmur görülecek. Pazartesi günü ise poyraz

kuvvetlenecek. Salı günü ise bölge genelinde kar yağışı bekleniyor. Edirne 7, Balıkesir 5, Kocaeli 8 derece olacak.

İç Anadolu Bölgesi’nde Sivas-Niğde çevresinde etkili olan kar yağışı bugün de hafif olarak devam edecek. Bölgede hava yarın açacak. Pazartesi ve Salı günü ise rüzgar lodosdan ve kuvvetli esecek. Yağış da karla karışık yağmur şeklinde görülecek. Konya eksi 1, Eskişehir eksi 6, Niğde 4 derece olacak.

Ege Bölgesi’nin genelinde hava az bulutlu olacak. Bölgede Pazar günü yağmur görülecek. Pazartesi günü yağış kuvvetlenecek. Denizli 11, Bodrum 14, Kütahya 2 derece olacak.

Akdeniz Bölgesi parçalı bulutlu ve kıyıları ılık olacak. Bölgede, Pazar gününden itibaren ise yağış kendisini gösterecek. Güneydoğu Anadolu’da havanın ısınması ile kar yağışı, yer yer karla karışık yağmura dönüşecek. Antalya 17, Gaziantep 6 derece olacak.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar yağışı Van-Bitlis-Hakkari arasında yoğun olarak devam edecek. Hafta sonu yağış hafifleyecek. Erzurum 0, Malatya 2, Van 4 derece olacak.

Karadeniz Bölgesi’nin batısında hava parçalı bulutlu olacak. Trabzon ve Artvin civarında ise yarın da hafif karla karışık yağmur görülecek. Bolu çevresi de Pazar günü yağışın etkisine girecek. Trabzon ve Samsun 8, Bolu 3 derece olacak.