OPET’in projesi kapsamında öğrenciler çöp topladı

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında OPET Petrolcülük A.Ş.'nin Tarihe Saygı Projesi çerçevesinde Çanakkale'de başlatılan çalışmaların yanısıra ilköğretim okullarındaki yaklaşık 500 öğrenci çevre temizliği yaptı.

Temizlik çalışması öncesi düzenlenen törende konuşan OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, beş yıldır Bilinçli Toplum Projeleri adı altındaki sosyal sorumluluk projelerini, Gelibolu Yarımadası’nda başlatılan Tarihe Saygı Projesi’yle devam ettirdiklerini söyledi.

Öztürk, Temiz Tuvalet, Yeşil Yol ve Örnek Köy kampanyalarıyla ortaya çıkan ve en az üç yıl sürmesi planlanan Tarihe Saygı Projesi’yle Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda bulunan, Eceabat ilçesine bağlı 12 köyün kalkınması ve ziyaretçileri ağırlayabilecek seviyeye ulaşmasını hedeflediklerini kaydetti.

Çevre temizliği bilincinin sadece Çanakkale ve Türkiye’de değil, ülke sınırları dışında da yayılmasını hedeflediklerini ve etkinliğe katılan öğrencilerin öncü olacağını ifade eden Öztürk, ”Temizlik, vatandaşlık bilinci olarak ilk sosyal görevdir. Bu konuda çocuklardan beklentimiz oldukça fazla. Bugün sembolik olarak toplanacak çöpler, milletimize çöplerin yerinin neresi olduğunu gösterecektir. Tarihe saygı sözle değil, temizlikle başlar.” dedi.

Ardından öğrenciler ve çevreci vatandaşlar, Kordonboyu’nda kendilerine dağıtılan plastik eldivenlerle topladıkları çöpleri torbalara doldurdu.