Optimum’da ‘jimnastik şov’

'Yeteneksizsiniz Türkiye' adlı yarışmaya katılıp, başarılı performanslarıyla 2. tura yükselen Adana Gençlik ve Spor Kulübü Jimnastik takımı, Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi'nde gösteri yaptı.

‘Yeteneksizsiniz Türkiye’ adlı yarışmaya katılıp, başarılı performanslarıyla 2. tura yükselen Adana Gençlik ve Spor Kulübü Jimnastik takımı, Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde gösteri yaptı.

Optimum’da sahne alan minik jimnastikçiler, izleyenlerden tam not aldı. Antrenörleri Pınar Süt ve Esra Pekçabuk gözetimin de şovlarını gerçekleştiren minikler, alışveriş merkezinin ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşattı. Minik jimnastikçilerin antrenörlerinden Pınar Süt, “Jimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan olimpik bir branştır. Jimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlesini dengeler. Bunun için de küçük yaştan itibaren hem fiziksel hem de pedagojik gelişimlerini destekleyecek bir spor dalıdır.” dedi.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin jimnastik sporuna olan desteği ile ulusal yarışmalarda sporcuların kendilerini gösterme imkanı bulduğunu ifade eden Antrenör Süt, Adana Optimum Outlet yöneticilerine de sporculara verdiği destekten dolayı teşekkür etti.